Barcaleta te ndryshme

Barcoleta per te qeshur me lot

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. Labi_vogel
     
    .

    User deleted


    "3 te mencurit"

    Nje dite tre shoke kan qene duke biseduar. Njeri prej atyre thot: "kam degjuar se me 13 shtator bora ka me qene deri ne fyt". Tjetri thot: "po leri bre ato llafe se un sapo degjova lajmet me 13 shtator ka me qen 40 grad celsius". I treti i degjon dhe kthehet e thot: "uhh kush po e pastron gjith at bore ne 40 grad celsius".


    Tre shoket
    ishin tre shoke dhe donin te luanin golf,por nuk kishin pajisjet e lojes dhe atehere i pari thote: -Une do te va topat,i dyti -Une do te ve skopin,dhe i treti: -ikni e lluani vete se une nuk ve gje.


    Plaku i moshuar

    Nje plak ne moshe te thyer shkon te mjeku. Troket ke dera tak tak tak! Hy! thotė mjeku! Dhe fillon te ankohet plaku se po i dhemb kemba e djath. Mjeku e pyet sa vjet i ke? 73 pėrgjigjet plaku! hau tha mjeku? pse ore cfar ke pyet plaku? po nga mosha e ke pergjigjet mjeku! po pse kemba e majte a nuk i ka 73 po ajo nuk me dhemb!

    Plaku dhe vajza

    Nje dit ne autobuz hypen nje plaku dhe zer vend,mbas pak stacionesh hypen nje vajze, por autobuzi ishte mbushur plot dhe vende skishte, pran vajzes ishin disa djem qe filluan ta ngacmonin dhe plaku i thot vajzes qe ulu ne prerin tim qe mos te ngacmojne, floket e vajzes prekin ne fytyren e plakut dhe plaku degjon nje arome te kendeshme dhe e pyet vajzen, mos je gje parukjere, po pergjigjet vajza, po nga e gjete po ja pergjigjrt plaku, ke nje arome te mire tek floket, mbas pak vajza pyet plakun, po ti xhaxha mos ke punuar gje mekanik kur ke qene i ri, po pergjigjet plaku po nga e gjete po ja pergjigjet vajza, se ky kriku jot ngenka mire.


    Pritja

    Nje burre dhe nje grua ne breg te detit refleksi i henes mbi det, zhurma e dallgeve .. me pak llafe atmosfere romantike Ajo pyet ate: "Ti je i virgjer, apo jo? " Ai: "Po, ke parasysh, pres femren e duhur " "Ah, sa romantik, te paren qe do! " "JO, TE PAREN QE MA JEP! ! ! "

    Edited by Aulon - 10/2/2022, 22:30
     
    .
  2. Labi_vogel
     
    .

    User deleted


    Mire qe se shkelem

    Dy shok po ecnin rruges dhe shohhin dicka per tok.
    Ndalojn dhe pyesin njeri-tjetrin cfar do jet?
    Provoje nje here cfar shije ka thot i pari.
    Ok, thot tjetri dhe e prek me gish, dhe me pas fut gishtin ne goj per ti ndjer shien, pastaj tho: ua qenka mut!
    Ou mir qe nuk e shkelem me kemb i thot tjetri.

    Edited by Aulon - 10/2/2022, 22:32
     
    .
  3. goni_zi
     
    .

    User deleted


    Tradhtia

    I thote shoku shokut
    Na thuaj ndonje gje te re?
    Po ja me ka tradhtuar gruaja -i thote ai.
    Por une te pyeta per ndonje gje te re.


    Zana

    Nje zezak takon nje zane!!Ajo e pelqeu shume,dhe i tha zezakut:me thuaj dy deshira dhe une do ti plotesoj!!Pasi u mendua ai tha:dua te behem i bardhe dhe te jem ne mes te kembeve te nje vajze!!dhe zana e beri lines...

    Vajza korēare

    Njė ditė mamaja e pyet vajzėn e saj:
    Ēupė,sa bėjnė 2+3?
    Ėėėėė...6.
    Je e sigurt?
    Po.
    Pėr kėtė ti ke marrė notėn 4!
    Aha tani e kuptova.2+3 bėjnė 4.


    Ariu dhe gjahtari

    Shkon nje gjatar per te vrar ariun.
    Ariu i del pa pritur i rremben pushken dhe perdhunon gjatarin.
    Nga inati gjatari te nesermen merr kallashin dhe shkon ne pyll per te vrar ariun,
    Ariu i del perseri pa pritur dhe i rremben kallashin dhe e perdhunon prap gjatarin.
    Te nesermen gjatari nga inati merr dhe by bomba me vete dhe shkon ne pyll per te vrar ariun.
    Ariu prap i del pa pritur dhe i rremben bombat, pastaj ndalon dhe i thot:
    ''ore po ti je gjatar apo pederast!!!!''

    Kumbari

    Nje dite nje djal i vogel pa baban e vet duke shurrosur dhe e pyeti ''babi cfar eshte ai'',
    cesme te keqen babi.
    dhe mbas 2 3 ditesh i biri i thot babait,
    ''babi kumbari e kishte me te madhe cesmen se pash mamin duke pir uj.''

    polici

    Dy pianec kishin pire dhe po shkonin per ne shtepi naten.Rruges per ne shtepi njeri shikon nje drite neoni dhe i thote tjetrit:
    ''e shikon ate drite atije?''
    ''po''
    ''ai ehte dielli''
    ''jo ajo eshte hena''
    filluan duke u zene jo eshte djelli jo eshte hena dhe vendosen te pyesnin nje polic te rastit
    ''o polic mund te na thuash se ca eshte ajo drita djell apo hene.''
    polici u mendua njehere dhe tha
    ''nuk e di se nuk jam nga kjo lagje''




    Banania.....(fantastike)
    Dy vajza shkojne ne nje dyqan dhe i kerkojne shitesit dy banane Shitesi u thote: "merrni tre se keto i kam te fundit" Njera nga vajzat pergjigjet" Jo ne duam vetem dy banane" Shitesi pergjigjet: "Po tre te fundit kam do jua jap me lire" Vajza perseri kundershton, nderkohe shoqja e vet i thote ne vesh:
    "He moj merre se njeren e ham"

    tragjedia

    ''alo babi jemi ne gomone dhe po mbytemi''
    ''mire mire te keqen babi,po mbylle telefonin mos harxho lek.''


    Basti

    Nje bjonde dhe nje brune po shikonin lajmet ekskluzive ne televizor.Nje burre donte te hidhej nga kati i dhjet i nje ndertese dhe aty ishin mbledh gjithe ata njerez dhe gjithashtu dhe policia duke i fol atij me autopalant qe mos te hidhej... Keto te dyja duke pare i thone njera tjetres;
    hedhim nje bast???!!
    Une,- thote brunia- them se ai do hidhet.
    Une,-thote bjondja -them se ai nuk hidhet.
    Vazhduan te ndjekin lajmet deri ne fund dhe si perfundim ai burri u hodh.
    Fitova!!!-tha brunia
    Mire- i thote bjondja, po te jap parat .
    Mirepo brunia pas pak minutash ja ktheu leket perseri duke i thene:
    Merri, merri parat sepse une i kisha pare lajmet qe ne drek dhe e dija qe ai do hidhej.
    Po mire - i thote bjondja- dhe une i kisha pare.
    Po kur i kishe pare pse vure bast qe ai nuk do hidhej?-e pyeti brunia e habitur.
    Eee- tha bjondja- po une nuk mendova se ai do ishte aq budalla sa te hidhej dy here.
     
    .
  4. Labi_vogel
     
    .

    User deleted


    Mėsuesi nxėnėsit:
    - Mė thuaj emrin e njė qyteti nė Angli.
    - Pėr cilin qytet e keni fjalėn ?

    Njė turist pyet njė djalė:
    - Sa shkoi ora ?
    - Dymbėdhjetė e natės.
    - Mendova se mos kishte shkuar mė tepėr.
    - Kėtu nė fshatin tonė nuk shkon mė tepėr se fillon prap nga njėshi.

    Njė djalė kėrkoi punė tek njė fshatar.- A din tė mjelėsh dhe tė ngasėsh traktorin ? - e pyeti fshatari.
    - Ta ngas traktorin dij, por pėr ta mjelur, se kam provuar ndonjėherė.




    Duhet zgjuar mėherėt

    - Eh more Beni, duhet tė zgjohesh mė herėt, - i thotė nėna djalit. - Shih fqiun tonė Ganiun, u zgjua herėt dhe nė rrugė i gjeti 300 euro.
    - Po, por ai qė i ka humbur ėshtė zgjuar edhe mė herėt!!!





    Bjondina
    Shkon bjondina te mjeku. I kishte tė dy veshėt e skuqur.
    - Doktor, e kam djegur veshin? -ankohet bjondina.
    - Si ndodhi kjo!? - pyet i habitur mjeku.
    - Po isha duke hekurosur, kur telefonoi i dashuri im. Nė vend tė telefonit e vendosa hekurin e skuqur nė vesh !!! -fillon tė sqaroj bjondina.
    - Po mirė, e veshin tjetėr si e dogjėt!? - sėrish pyet i habitur mjeku.
    - Po telefonoi sėrish ai dreq... -vazhdon tė ankohet bjondina.
     
    .
  5. olta
     
    .

    User deleted


    hahahahahahahhahahahhahahhahahahahahahahahahahahahaha
    Sa kam qesh..........................................................................
     
    .
  6. olta
     
    .

    User deleted


    mos e merr jeten me shume vrull se sido qe te shkoj jeta ne fund nuk del i gjall





    nese ke baban te vafer je i pa fat..nese ke vjerrin te varfer je budalla

    polici shqipetar
    nje polic kap nje femi duke vjedhur dhe i thote.-do vish me mua ne komisariat.ai i thote -sa ti them babit se e kam tek ky lokali.femija iken dhe i fshehet,mbas ca ditesh e kap perseri duke vjedhur.polici e kap prej veshi dhe e shoqeron ne komisariat.sa hyn tek dera femija i thot,-sa te takoj mamin se ishte aty perjashte dhe ai fshehet prape.kur e kap heren e trete femija i thote ,-o xhaxhi polici prit sa te blej nje byrek dhe do vi.polici ngaqe kishre frike se i ikte prape dhe i thote,-prite ketu se iki e blej une. dhe femija prape iku





    Operacioni
    Ishte nje njeri qe ishte semure dhe donte te behej operacion.U mblodhen te gjithe atje tek spitali dhe filloj operacioni.Mbas ca oresh doli doli doktorri nga salla operacionit dhe tha qe: Operacioni shkoi me sukses por pacienti vdiq.
     
    .
  7. goni_zi
     
    .

    User deleted


    NUSJA E VIRGJER
    NA ISHTE NJE DJALE NGA TIRANA DHE I THOT PRINDERVE DUA TE MARTOHEM PO E DU NUSEN NGA FSHATI VIRGJERESH PO I THOT E EMA DHE JA GJETI.U MARTUA DHE NATEN E PAR U ZHVESHEN DHE ERDHI MOMENTI PER TE BER DASHURI.DJALI NGRIHET, AJO THOT CFAR KE AI THOT PRIT TE MARR PAK GJALP QE TE RRESHKASI...,,,,PSE THOT AJO DJEMT E FSHATIT TE GJITH PA GJALP E BONIN DHE RRESHKISTE PER BUKURI.

    Rripi i sigurimit
    Rruges per ne sarande policia ndalon nje makine edhe i thote qe ka fituar super cmimin e vitit (50 miljon leke) sepse eshte i pari ne jug qe ka vene rripin e sigurimit.Mbas pak minutash e gjithe media shqiptare mblidhet ne vend edhe fillon pyetjet.Njeri nga gazetaret e pyet fitimtarin:Cila eshte gjeja e pare qe do besh me gjithe keto leke? Menjehere shoferi pergjigjet:Ne rradhe te pare do i nxjer dokumentat makines.Gruaja qe ishte ne kra u hodh pernjeheresh edhe i thote gazetarit: Aman te keqen mos e degjo burrin tim se kur eshte tape ky flet perēare.Ne kete kohe degjohet ēuni nga sedilja mbrapa: He me ba ... a te thashe qe do na kapin me kete makine te vjedhur???Mbas disa momentesh degjihet nje zhurme ne bagazh: heeeej a arritem ne Greqi e???
     
    .
  8. olta
     
    .

    User deleted


    hahahahaha sa kam qeshur hahahahahaha
     
    .
  9. Vlora_Boy
     
    .

    User deleted


    nje plak 90 vjec akuzohet per perdhunim e nje vajze 20 vjece.
    ne seancen gjyqsorre avokati plakut thot se eshte e pamundur qe nje 90 vjecar te bej dicka te till ne ate mosh dhe per te veretetuar kete ai i heq pantallonat plakushit dhe fillon i prek penisin me dor..ja pra zoti gjykac si mund te bej nje perdhunim nje plak qe nuk i punon me..dhe nderkoh vazhdonte te prekte penisin e plakut,plaku i afrohet te veshi avokatit dhwe i thot: po vazhdove edhe pak keshtu e humbem fare gjyqin!!!!!!!!
     
    .
  10. olta
     
    .

    User deleted


    ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
     
    .
  11. diessei
     
    .

    User deleted


    hahaha

    MESUESJA

    ne oren e mesimit thot mesuesja kush e gjen se cfar kam un ne bark djal a vajz do ti ve 10 dhe nxenesit i thonin esht djal esht vajz esht djal esht vajz e kesht nje nxenesi i ra stilolapsi pertok dhe ulet dhe e merr dhe mesuesja i kishte kembete e hapura dhe nxenesi thot: Mesuese e gjeta se craf ke ti dhe emsuesja e habitur thot cfar kam nxenesi thot o mesuese ti ke djal se i pash mustaqet
     
    .
  12. xphlak
     
    .

    User deleted


    Ishin dy shoke dhe po flinin gjume. secili ishte shtrire ne krevatin e tij. Naten, ngrihet njeri dhe i thote tjetrit:
    - ou, zgjut je apo po fle?
    - Pse? - i pergjigjet tjetri.
    - Sepse me duhen dhjete mije leke, prandaj - i thote ky.
    - Aha po fle, po fle.. - ia kthen shoku.
     
    .
  13. prinsess girl
     
    .

    User deleted


    Bjondina shkon nė spital nė repartin e gjinekologjisė.
    Mjeku: Dėshėroni tė vizitoheni
    Bjondina: Jo dua tė abortoj!
    Mjeku: Pėrse tė abortoni?
    Bjondina: Dyshoj qė fėmiu ėshtė imi!??
     
    .
  14. Dickhead
     
    .

    User deleted


    Shum kot
     
    .
  15. Blendi King
     
    .

    User deleted


    Ishte nje djale qe po ikte ne angli dhe babai i thote kur te shkosh atje thuaj vetem yes yes.
    Arriti djali ne angli dhe aty kalojn dy boksier dhe i thon ne anglisht a do dru,ai tha siē i tha babi.
    Iken ne shtepi ai dhe thot o ba un thash yes po ata me rrahen mua mir kesaj rradhe thuaj vetem no no. Mir i thot djali.
    Kur iken ne angli vin prap ata boksieret e i thon a u kenaqe me dru re no no thot ai.
     
    .
14 replies since 8/11/2007, 22:32   71936 views
  Share  
.